Loty TANDEMOWE paralotniĄ są bezpieczne, ale tylko  przy spełnieniu następujących warunków:

  • będą wykonywane przez pilotów z wyobraźnią, odpowiedzialnych,  po odpowiednim przeszkoleniu, latających regularnie i z dużym doświadczeniem,
  • odbywać się będą w odpowiednio dobranych warunkach pogodowych,
  • sprzęt do latania będzie w pełni sprawny, nowoczesny i kompletny – w lotach tandemowych dodatkowo musi posiadać odpowiednie certyfikaty i dopuszczenia do lotu,
  • będą bezwzględnie przestrzegane wypracowane latami zasady bezpieczeństwa.

Właśnie takie loty oferujemy.

Niebezpieczeństwo w lotach paralotnią pojawia się wtedy, gdy niedoświadczony pilot źle dobierze sprzęt i warunki pogodowe do swoich umiejętności.

Jest to szczególnie groźne, gdyż używaną paralotnię (niekoniecznie zdatną do lotów) może kupić każdy, za stosunkowo niedużą kwotę. Brak odpowiedniego przeszkolenia, brak wyobraźni i rozsądku prowadzi w prostej drodze do wypadku.

W tym miejscu należy jednak nadmienić, iż w czasie wykonywania lotu tandemowego paralotnią, zajęty sterowaniem pilot nie ma możliwości udzielenia pierwszej pomocy pasażerowi, o ile ten utraci przytomność, lub z innych przyczyn takiej nagłej pomocy będzie wymagał (patrz strona: Pasażerowie – wymagania).

Pomoc taka może być udzielona dopiero po wylądowaniu, co może potrwać maksymalnie kilka minut.

Na życzenie pasażera, decyzję o lądowaniu pilot może podjąć praktycznie w każdej chwili. Paralotnią można wylądować prawie wszędzie.